Sąd łagodny dla morderców

Pojechał do Karpacza na narty. W restauracji doszło do kłótni. Adrian został godzony ostrym narzędziem. Zmarł w szpitalu.

Wrocławski sąd nie zgodził się na podwyższenie kary dla Michała Z. i Mateusza K. skazanych w sprawie morderstwa Adriana Czerskiego. Główny oskarżony, Michał Z. spędzi w więzieniu 13 lat, drugi - Mateusz K. za udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym dostał osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Sąd wymierzył łagodne kary, mając na względzie, że Michał nie był nigdy karany, posiadał też bardzo dobre opinie z miejsca zamieszkania i uczelni. Natomiast Mateusz może odpowiadać jedynie za pobicie, gdyż nie wiedział, że jego kolega miał ze sobą nóż. Nie miał też wpływu na to, że go użyje. Przyjaciele i rodzina głównego oskarżonego, twierdzą, że Michał jest niewinny i, że „zmarnuje sobie życie w więzieniu”. Natomiast według Mateusza K., Michał wielokrotnie przyznawał się, nawet przy świadkach, że pchnął Adriana nożem.

Przypomnijmy, że do morderstwa doszło w styczniu 2009 roku. 23

23 – letni Adrian wraz z kolegami wybrał się na narty do Karpacza. Pojechał, mimo, że odradzali mu to zarówno rodzice jak i dziewczyna. Pierwszego wieczoru wraz z przyjaciółmi bawił się do północy w restauracji, następnie sam udał się do lokalu „Kotłownia”. Tam doszło do kłótni między mężczyznami. Wyszli z lokalu, jednak po chwili Adrian wrócił do środka i upadł. Gdy barman zauważył, że krwawi natychmiast powiadomił pogotowie i policję. Nieprzytomnego mężczyznę natychmiast przewieziono do szpitala, gdzie zmarł. Miał cztery rany kłute. Policja sporządziła portrety pamięciowe podejrzanych, jednak ustalenie sprawców nie było łatwe. Pomógł program „997”, emitowany w telewizji, w którym pokazano portrety pamięciowe sprawców i zaapelowano do widzów o pomoc. Sprawcę morderstwa rozpoznano między innymi po pasku od spodni. Podejrzani, mieszkańcy Obornik Śląskich zostali zatrzymani 14 kwietnia 2009 roku. Myśleli, że jeśli po czterech miesiącach nie zostali rozpoznani, zostaną bezkarni. Jednak dzięki jeleniogórskiej policji stanęli przed sądem.

Źrodło: http://www.e-wspolnota.com/ Region/Wydarzenia/ KOCK__Sad_lagodny_dla_mordercow-1274/

 

 

 

Data dodania: 30.09.2010   Autor:
 Komentarze
Nick:rajdzen   20:35:38 31.01.2011
No wiesz ale kara nieadekwatna chyba co nie?
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Nick:łysy   8:06:06 08.12.2010
po **** zaczepiał
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 nick:      Wpisz odpowiedz: 1 + 2=
 Tekst
 


Wykonywanie stron internetowych -labofarts.pl
php flash wizytowki i inne projekty graficzne
Place zabaw http://place-zabaw.net
http://www.activeline.eu
stat4u