Jeżdżę do Niemiec, przywiozę cukier

Na opolskim forum Gazety ogłaszają się opolanie, którzy mogą przywieźć cukier z Niemiec- znacznie tańszy niż w Polsce. Początek dobrego Gescheftu?


Podczas gdy w Polsce kilogram cukru kosztuje już prawie 5 zł, a Niemiec- jak oferują opolanie jeżdżący tam często- można go przywieźć za 3,60 zł. Na razie nie wiadomo czy cukier będzie takim samym hitem "mrówczego importu" jak jeszcze niedawno niemieckie proszki do prania. Trzeba było za nie zapłacić trochę więcej niż w Polsce, ale w opinii wielu gospodyń domowych były "bardziej wydajne i prały lepiej". Niemiecki

Niemiecki cukier pewnie słodszy nie jest ale tańszy na pewno. Będzie więc dobry biznes? Dlaczego cukier drożeje? Zdaniem ekspertów w UE produkujemy o blisko 4 mln ton za mało, by pokryć roczne zapotrzebowanie. W Polsce brakuje ok. 300 tys. ton. To skutek wprowadzonej w 2006 r. reformy rynku cukru. Sześć lat temu Unia produkowała 21 mln ton rocznie przy spożyciu 17,5 mln. Nadwyżki eksportowano, do tego dopłacając. To nie podobało się europejskim podatnikom. Unia wprowadziła ograniczenie produkcji cukru. W 2010 r. wszystkie europejskie cukrownie dały nam tylko 13,5 mln ton cukru. Okazało się, że nie ma skąd cukru sprowadzić, bo na innych kontynentach klęski pogodowe przetrzebiły plantacje trzciny, np. w Brazylii.

Data dodania: 28.03.2011   Autor: gazeta.pl
 Komentarze

 nick:      Wpisz odpowiedz: 4 + 3=
 Tekst
 


www.karmimypsiaki.pl http://place-zabaw.net
Place zabaw http://place-zabaw.net
http://www.activeline.eu
stat4u