Koniec z dołkami, błotem i kałużami

Jedna z największych inwestycji w województwie lubelskim została oddana do użytku. 30 tysięcy metrów kwadratowych dróg i chodników, 20 tysięcy metrów kwadratowych kostki brukowej, 10 tysięcy m. kw. asfaltu oraz ponad 2 tysiące m. kw. kanalizacji burzowej. To przedsięwzięcie kosztowało ponad 5 milionów złotych.

Mieszkańcy osiedla Podczarnie na inwestycję czekali ponad 20 lat. Jak przyznają zmieniło się bardzo dużo. - Osiedle było nieprzejezdne. To było coś okropnego. Utwardzona była tylko główna droga, ale i na niej były dołki, kałuże, błoto. Był także problem z oświetleniem. Ostatnia lampa kończyła się przy wjeździe na osiedle a tu gdzie mieszkamy była „czarna dziura” – wspomina Renata Sikorska, jedna z mieszkanek. Tomasz Futera, burmistrz Kocka nie krył zadowolenia z efektu końcowego projektu. – To przedsięwzięcie nie byłoby możliwe do zrobienia gdyby nie dotacja z budżetu państwa uzyskana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Za tę dotację jesteśmy wdzięczni i myślę, że Kock jest przykładem umiejętnego wykorzystania tej dotacji
- stwierdził. Wsparcie z budżetu państwa wyniosło prawie 3 miliony.
– Jeżeli po dwudziestu latach udało się tutaj dzięki tej dotacji programu rządowego zrobić te drogi, według mnie trudno mówić o wielkim sukcesie. Powiedzielibyśmy

Powiedzielibyśmy raczej o wielkiej uldze, że mieszkańcy tego osiedla będą mogli normalnie żyć i funkcjonować – stwierdziła Henryka Strojnowska, wicewojewoda.
Inwestycją objęto 8 ulic
Nowe drogi powstały na ulicach: Stępnia, Jagiełły, Biskupów Płockich, gen. Kruka, Kołłątaja, Ariańskiej, 27 Wołyńskiej Dywizji AK i części ul. Wojska Polskiego. Wartość kosztorysowa prac przed przetargiem wynosiła ponad 6 milionów. W wyniku przetargu zmniejszyła się o około 900 tysięcy. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Prace, które objęły roboty ziemne i położenie sieci kanalizacji burzowej, przebudowę kolidującego uzbrojenia, ustawienie krawężników, budowę jezdni o nawierzchni bitumicznej oraz jezdni o nawierzchni z betonowej kostki brukowej, budowę nowych chodników i ciągów pieszo - jezdnych, pasów postojowych o nawierzchni z kostki brukowej, zjazdów na posesje o nawierzchni z kostki brukowej oraz oznakowanie dróg i roboty wykończeniowe trwały od kwietnia do listopada.
Uroczystego oddania do użytku i przecięcia wstęgi dokonali: Tomasz Futera, burmistrz Kocka, Henryka Strojnowska, wicewojewoda, Marek Futera, przewodniczący Rady Miejskiej, Grzegorz Gregorowicz- przedstawiciel Przedsiębiorstwa Robót Drogowych oraz ksiądz Tadeusz Danieluk.

źródło http://www.e-wspolnota.com/ Lubartow/ Wydarzenia/ Koniec_z_dolkami__blotem_i_kaluzami-34/

 

Data dodania: 30.09.2010   Autor:
 Komentarze

 nick:      Wpisz odpowiedz: 2 + 2=
 Tekst
 


Wykonywanie stron internetowych
Strony www, banery grafika http://labofarts.pl
stat4u