W 71 ROCZNICĘ BITWY POD KOCKIEM

2 października obchodzono w Kocku 71 rocznicę bitwy pod Kockiem. W tym dniu przed 71 laty rozpoczął się ostatni akord wojny obronnej 1939 r.
Od godziny 9.00 pod pomnikiem Generała Franciszka Kleeberga sportowcy ci najmłodsi i starsi rywalizowali ze sobą na trasie biegu, chcąc tym samym uczcić walkę i trud polskiego żołnierza wniesiony w obronie ojczyzny. W biegu uczestniczyło we wszystkich kategoriach wiekowych ponad 300 zawodników. Bieg główny odbywał się na dystansie 10 km. W kategorii mężczyzn wygrał Artur Urban z Yulo Run Tern Siedlce, drugie miejsce zajął Robert Świecak z LKB Rudnik a trzecie Dariusz Listopad z klubu ADBLUE Chemik Puławy. W kategorii kobiet najlepszą zawodniczką była Anna Szyszka z Pogoni Siedlce, drugie miejsce zajęła Ilona Kardas z ZSZ Nr 2 w Dęblinie i trzecie Paulina Klimkowska z Chemika Puławy.

Od godziny 11.00 w sali balowej pałacu Jabłonowskich odbywały się przesłuchania uczestników VI Festiwalu Pieśni Patriotycznej  ph. "Pieśń Ojczyzny Pełna".   W przesłuchaniu wzięło udział  ok. 130 uczestników solistów i zespołów.  W godzinach wieczornych w hali widowiskowo-sportowej odbył się finał festiwalu. Piosenka w drodze do Niepodległej to tytuł spektaklu poetyckiego , zaprezentowany przez  Towarzystwo Teatralne "POD GÓRKE",  które wystąpiło w składzie: Stanisław Górka, Wojciech Machnicki oraz Zbigniew Rymarz akompaniament.
Na cmentarzu wojennym w asyście Grupy Rekonstrukcji Historycznej Żelazny Orzeł odbył się uroczysty apel poległych. Apel zakończył się złożeniem  wieńców  na grobie Generała  Franciszka Kleeberga.

Źrodło kock.pl

Dodano: 2010-10-03   Autor:


 Komentarze
 nick:      Wpisz odpowiedz: 3 + 4=
 Tekst
 


Czym różnią się Zaduszki od Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dwa różne święta. Pierwsze...


Potrącenie pieszego w Woli Skromowskiej

 Wczoraj (sobota 20010-10-23) wieczorem na krajowej 19-tce doszło do potrącenia...


Nowe drogi

Od kilku dni trwają prace na naszych drogach takich jak ul. Zaszkolna, B. Joselewicza,...


20 Kocków

Kock zyskał banknot "20 Kocków". Bon który wydano w nakładzie 2000...


Szlakiem bielika i sowy błotnej

Powstanie muzeum, szlaki widokowe i kąpielisko Gmina Kock otrzymała dofinansowanie...


Zaczynamy

Przez długi czas strona kock.com.pl stała w miejscu. Powodem byl brak czasu i ludzi...[Strona glowna]

www.karmimypsiaki.pl http://place-zabaw.net
Wykonywanie stron internetowych
Strony www, banery grafika http://labofarts.pl

Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'kock_11'@'10.254.34.34' (using password: YES) in /home/kock/ftp/www/kock/_baza_forum.inc on line 16

Warning: mysql_select_db() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /home/kock/ftp/www/kock/_baza_forum.inc on line 17
Table 'kock_8.phpbb_posts' doesn't exist